Sagatavošanās izmeklējumiem

Gastroskopija

GASTROSKOPIJA

Iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst.19:00. Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni un tēju. Nedrīkst dzert pienu!

1.    Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā! Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert un smēķēt!

2.    2.Ikdienā regulāri lietojamās zāles (asinsspiedienam, sirdij u.c.) jāiedzer ar nelielu ūdens malku.

3.    Pirms izmeklējuma nedrīkst smēķēt !

4.    Līdzi jāpaņem dvielis.

Lai atvieglotu procedūru un novērstu vemšanas tieksmi, dažkārt pirms izmeklējuma pacientam ievada medikamentus. Tas nodrošina kvalitatīvāku izmeklējumu.

12 stundas pēc medikamenta ievadīšanas neiesaka vadīt transporta līdzekļus vai strādāt ar mehānismiem, kas prasa koncentrēšanos un precizitāti, jo pēc medikamentu ievadīšanas var rasties miegainība, uzmanības trūkums, samazināta koncentrēšanās spēja.

Apmēram 30 minūtes pēc gastroskopijas var atkal ēst un dzert, jo tad ir atjaunojusies spēja normāli norīt.