Sagatavošanās izmeklējumiem

Datortomogrāfija

Sagatavošana datortomogrāfijas izmeklējumiem

Izmeklējumus veic tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

1. Galvas datortomogrāfija

Sagatavošana nav nepieciešama

2. Mugurkaulāja datortomogrāfija

Sagatavošana nav nepieciešama

3. Plaušu, krūšu kurvja datortomogrāfija

Cukura diabēta pacientiem, kuri lieto metformīnu, jāpārtrauc preparāta lietošana 48 st. pirms izmeklējuma, saskaņojot terapiju ar savu ģimenes ārstu vai endokrinologu.

Pirms izmeklējuma jābrīdina medicīnas personāls par jebkurām alerģiskām reakcijām uz medikamentiem.

Jābūt līdz asins analīžu kreatinīna un GFA (glomerulofiltrācijas ātrums) rezultātiem, kas veikti ne agrāk kā pirms 4 nedēļām.

4. Vēdera dobuma orgānu un retroperitoneālās telpas un mazā iegurņa datortomogrāfija

Uz izmeklējumu pacientam vēlams ierasties brīvā divdaļīgā apģērbā bez metāliskiem aizdares materiāliem.

5. Kaulu-locītavu sistēma datortomogrāfija

Sagatavošana nav nepieciešama.